top of page

Tipy na výlet

Vedle naší chaty se můžete napojit na turistickou značku, která je schopna převést vás přes celý hlavní hřeben Jeseníků. Z hlavních turistických bodů doporučujeme navštívit místa uvedená níže:

Sedlo Skřítek, Ztracené kameny, Pecný, Jelení studánka, Velký máj a Malá kotlina, Petrovy kameny, Ovčárna, Praděd, Červenohorské sedlo.

Z blízkého okolí...

Jedním z hlavních tipů na výlet a trochu toho aktivního pohybu je samozřejmě návštěva místního skiareálu Klepáčov. Je kousek od naší chaty a nachází se tam sjezdovky od délky 170m až po 530m.

Jistě ta ta správná volba pro vás i vaše ratolesti. Více informací naleznete přímo na stránkách skiareálu.

http://www.klepacov.cz/

Další možností pro vaši rekreaci je nedaleko vzdálený termální park Velké Losiny, kde se můžete setkat s různými atrakcemi jako jsou termální bazény, sauny, dětské bazény. Z aktivit nabízí například Aqua jógu, jogging, masáže a pro děti spousty dalších.

Více na oficiálních stránkách.

http://www.termaly-losiny.cz/

V případě, že například nehledáte termální lázně, ale vaše děti se chtějí "vyřádit" ve vodě, doporučujeme návštěvu koupaliště Rapotín.

Více informací naleznete na stránkách níže.

http://www.turistika.cz/mista/rapotin-koupaliste

Dalším velice zajímavým tipem a atrakcí jsou papírny ve Velkých Losinách. Rozhodně návštěvu doporučujeme. Získáte informace o papírnách a jejich historii a budete si moci taktéž vyrobit váš vlastnoruční papír: Více informací na oficiálních stránkách níže.

http://www.muzeumpapiru.cz/cz/

bottom of page